"Mamo, Tato co Wy na to?" "Czyste powietrze wokół nas" "Skąd się biorą produkty ekologiczne" Program adaptacyjny "Dzieci zbierają elektro- śmieci" "Zbieramy i pomagamy" Bezpieczni razem

Programy edukacyjne

"Skąd się biorą produkty ekologiczne"

1. Opis programu:

Okres przedszkolny to ważny etap w życiu każdego przedszkolaka, podczas którego kształtują się przyszłe zachowania, także te dotyczące zdrowia. Dlatego ważne jest edukowanie dzieci od najmłodszych lat, utrwalając nawyki w zakresie prawidłowego żywienia oraz zdrowego trybu życia. Ponadto z wieloletnich bada wynika, że ekologiczna żywność ściśle wiąże się ze zdrowym stylem życia.

Cel główny programu:

·   - zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Cele szczegółowe programu:

·       -  zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,

·        - kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,

·        - propagowanie zdrowego stylu życia,

- zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych

Przydatne linki dla rodziców: http://wsse11.home.pl/wys/2019_11_14/GIS%20-%20webinar%20-%20rodzice%2002.mp4

• Przedszkole z Oddzialami Integracyjnymi Nr 2 w Międzychodzie
    ul. Iczka 12